Kniha se po 90 letech vrátila do newyorské knihovny

Jimmie Ellis, který knihu vydal, žil ve vesnici se svou první ženou a dvěma dětmi. Zemřel v roce 1978.

Kniha byla vrácena do newyorské knihovny po 90 letech ode dne, kdy byla vypůjčena. Podle New York Post byla kopie knihy Josepha Conrada z roku 1925 „ Mládí a dva další příběhy “ vydána Larchmontskou veřejnou knihovnou v roce 1933. Vývoj vyšel najevo, když knihovnu v červenci kontaktovala Joanie Morganová z Virginie poté, co knihu našla. mezi věci svého nevlastního otce. Odeslala to poštou na konci září, řekla listu Larchmontská knihovnice Caroline Cunninghamová.

Překvapivě knihovna vybrala pouze 5 $ jako poplatek z prodlení.

Zpráva Post uvedla, že to byla možná nejdelší pokladna, kterou knihovna v Larchmontu měla od svého otevření v roce 1926. Paní Cunninghamová uvedla, že muž, který si knihu vypůjčil, v té době žil ve vesnici.

„To pro nás bylo jistě docela překvapení,“ řekla knihovnice.

Když popsala hovor s paní Morganovou, řekla: „Nejdřív jsem si myslela, že voláte do správné knihovny, protože ve skutečnosti máme hodně telefonátů z Virginie, protože ve Virginii je knihovna Larchmont.“

Jimmie Ellis, který knihu vydal, žil ve vesnici se svou první ženou a dvěma dětmi. Zemřel v roce 1978.

„Jejich dům byl asi dva bloky od Larchmont Public Library. A jelikož Jimmie, sám spisovatel a vášnivý čtenář, nepochybně povzbuzoval své chlapce ke čtení, s největší pravděpodobností si pravidelně půjčovali knihy od Larchmont Public,“ píše se v dopise paní Morgan poslal do knihovny.

Při vysvětlování svého rozhodnutí vybírat tak malou částku, jako je poplatek z prodlení, knihovna na Facebooku uvedla , že čtenářům je každý den, kdy je kniha po splatnosti, účtován poplatek ve výši 20 centů, ale maximální pokuta je 5 dolarů.

„Pokud kniha není vrácena po 30 dnech, je považována za „ztracenou“ a čtenáři je účtována počáteční cena knihy. Když se však kniha vrátí, vrátí se zpět k maximální pokutě, která je pět dolarů,“ stálo v příspěvku.