Muže nepustili na stadion, protože měl aligátora na vodítku

Baseballovému fanouškovi v USA byl odepřen vstup na zápas Philadelphia Phillies MLB 27. září, když se pokusil vstoupit na stadion se svým “aligátorem emocionální podpory“, uvedla BBC . Fanoušek, identifikovaný jako Joie Henney, dorazil do Citizens Bank Park a aligátora na vodítku a byl mu zakázán vstup na stadion. Tvrdil, že pětimetrový aligátor jménem Wally mu pomohl vyrovnat se s depresí.

“Tak jsme si koupili lístky a Wally byl na jiných baseballových hrách, takže jsme předpokládali, že je to v pořádku. Nikdy jsme se na to neptali ani jsme to nekontrolovali, ale na stadion povolují pouze služební zvířata, jako jsou psi a koně, nikoli zvířata ESA,“řekl Henney CNN 

“Wally je zvíře emocionální podpory, ne služební zvíře. Lidé mě kritizovali, protože neznali příběh za vším… ale když přišli a řekli nám to, nebyl tam žádný nesouhlas, žádná hádka, žádný konflikt. Všechno to bylo dobré,“ dodal. 

Objevilo se několik videí pana Henneyho spolu s aligátorem mimo stadion.

Pan Henney adoptoval Wallyho v roce 2015, když byl aligátorovi asi rok. Řekl, že ho o plazovi informoval jeho přítel, který zachraňoval aligátory na Floridě. V srpnu 2022 řekl The Washington Post , že aligátora často objímá a že spí ve stejné posteli.

“Wally byl úplně jiný než kterýkoli aligátor, se kterým jsem se kdy za posledních 30 let setkal. Nedává najevo vztek. Neprojevuje agresi. Ode dne, kdy byl chycen, ne. Nikdy jsme nemohli pochopit proč. Je prostě milý. Spí se mnou, krade mi polštáře, krade přikrývky. Je prostě úžasný,“řekl pan Henney.