Shlédněte soutěžní video z hobby horsingu

Většina lidí zná tradiční jezdecké sporty a aktivity související s koňmi. Video z finského mistrovství Hobby Horse v roce 2023 si však získalo širokou pozornost na sociálních sítích, takže uživatelé nevěřili jeho pravosti.

Finský šampionát je hobby koňská akce, což je soutěž nebo setkání, kde lidé soutěží v různých jezdeckých závodech s využitím hobby koní. Hobby koně jsou paličkoví koně s realistickými koňskými hlavami a ocasy a jezdci se často oblékají do jezdeckého vybavení a soutěží v akcích, jako je parkurové skákání, drezura a cross-country.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Catch Up! (@catchupscoop)

 

Hobby horse akce jsou stále oblíbenější po celém světě a nyní je na výběr z mnoha různých typů akcí. Některé akce jsou zaměřeny na soutěž, jiné jsou spíše společenské a zaměřují se na zábavu. Pořádají se také akce, které jsou speciálně pro děti nebo dospělé.

Přesto video z této zvláštní události vyvolalo mezi uživateli sociálních sítí řadu reakcí. Mnoho jednotlivců vyjádřilo zmatek ohledně účelu a zdůvodnění takové neobvyklé soutěže, což vedlo k různorodé řadě názorů a otázek týkajících se významu události.

„Tohle by se nemělo nazývat sportem. 5leté děti dělají tento druh „sportu“, když si hrají,“ komentoval uživatel.