Americký lékař daroval kostní dřeň, aby zachránil pacientovi život

Dr Ali Alsamarah, specialista na intervenční kardiologii ve Spojených státech, se stal skutečným přeživším pro dítě, které potřebuje transplantaci kostní dřeně.

Dobří samaritáni se objeví, když je nejméně čekáte. A nyní si na internetu získává srdce příspěvek na sociálních sítích o mimořádném aktu lékaře o nezištnosti. Dr Ali Alsamarah, specialista na intervenční kardiologii ve Spojených státech, se stal skutečným přeživším pro dítě, které potřebuje transplantaci kostní dřeně. Dal pacientovi dárek tím, že se stal jeho dárcem, a nyní jeho příběh, který na Instagramu sdílí ‚Good News Movement‘, zasáhl lidi za srdce. 

Podle nyní virálního příspěvku Dr. Alsamarah netrval dlouho a daroval svou kostní dřeň poté, co věděl, že je potenciální partner. „Ali Alsamarah, MD, specialista na intervenční kardiologii z AdventHealth Ocala, dostal telefonát, že je potenciálním partnerem pro dítě, které zoufale potřebuje kostní dřeň. Lékař neváhal darovat svou vlastní,“ napsala stránka v titulku. 

Příspěvek dále sdílel, co lékař řekl o jeho operaci. „Řekl, že ho to trochu bolí, ale je rád, že může pomoci – inspirovalo ho to, když přítele bojujícího s rakovinou zachránil dárce. Doufá, že inspiruje ostatní, aby se stali dárci a pomohli tak zachraňovat životy,“ stálo v popisku. 

Samostatně, v rozhovoru pro WFLA News Channel 8 , Dr. Alsamarah řekl: „Doufám, že tato zpráva se dostane k lidem, aby si byli vědomi programu dárcovství kostní dřeně, protože obohatí fond o více dárců, a tedy více potenciálních shod pro ty, kteří to potřebují. Tento postup je zásadní pro šíření povědomí a vzdělávání lidí o potenciální život zachraňující terapii,“

Hnutí dobrých zpráv sdílelo dojemný příběh Dr. Alsamarah před dvěma dny a od té doby nashromáždilo téměř 50 000 lajků a několik komentářů.