Jaký způsob dopravy zvolit do Chorvatska?

Cesta do chorvatska není nijak náročná a nabízí se hned několik různých způsobů dopravy. Pokud tedy plánujete svůj zasloužený dovolenkový odpočinek právě v této destinaci, máte hned několik různých možností.

Do Chorvatska letadlem

Letecká doprava patří mezi nejrychlejší a nejkomfortnější způsoby cestování. V Chorvatsko je rozmístěno hned několik letišť. Naleznete je jak při pobřeží, tak i ve vnitrozemí.

Na pobřežní letiště můžete zamířit do Splitu, Dubrovniku, Zadaru, Puli nebo Rijeky. Ve vnitrozemí přistávají letadla v Záhřebu a Osijeku a letiště jsou dokonce i na ostrovech, konkrétně se jedná o Brač, Mal a Lošinj. K dispozici máte linky s přestupem i přímé. Zvolit můžete některou z přepravních společností. Nejčastěji se jedná o Croatia Airlines, což je chorvatský vlajkový přepravce. Letenku si můžete zakoupit i u některé společnosti nízkonákladové. Mezi ty patří třeba SmartWings. Poletíte-li z Prahy, délka letu se pohybuje kolem 90 minut. Výhodné lety jsou však vypravovány z Německa nebo Rakouska.

Do Chorvatska vlakem

Přímo k Jaderskému moří míří vlaky společnosti RegioJet. V době sezóny vypravují vlaky do oblíbených letovisek. Vyrazit tak můžete z Prahy nebo Brna. Cesta probíhá přes noc. Vlak má konečnou v těsné blízkosti pobřeží a do ubytovacích zařízení pak míříte navazujícími autobusy.

Do Chorvatska autobusem

Vydáte-li se do Chorvatska autobusem, budete tam o něco rychleji, než vlakem, ale cesta není tak komfortní. Do Chorvatska míří celá řada společností. Patří mezi ně i Umbrella Holidays, JadranExpress, Flixbus nebo RegioJet.

Do Chorvatska autem

Autem do chorvatska je cestování celkem pohodlné. Nejste na nikom závislí, jedete si svým vlastním tempem a svojí vlastní cestou. Tras se nabízí hned několik:

  • přes Rakousku a Slovinsko

  • do Splitu přes Brno, Znojmo nebo České Budějovice

  • na Istrii přes České Budějovice

  • přes Slovensko a Maďarsko

Ubytování si můžete zařídit na portálu ubytovanivchorvatsku.cz, kde naleznete různé možnosti i lokality.