Tragédie na svatbě: Dědeček omylem zastřelil vnuka v USA

Michael Gardner se pokoušel upoutat pozornost přítomných střelbou z revolveru s tupým nosem Model 1860 do vzduchu bez náboje.

Texaský dědeček se chystal odbavit svatbu v Nebrasce, když nešťastnou náhodou zastřelil a zranil svého vlastního 12letého vnuka. Muž se snažil vystřelit z pistole do vzduchu, aby upoutal pozornost hostů, ale pistole selhala a vypálila slepý náboj s černým prachem, který chlapce zasáhl do ramene.

Zástupce hlavního úřadu šerifa okresu Lancaster Ben Houchin během tiskové konference uvedl, že 62letý Michael Gardner čelí právním problémům poté, co se kolem 17:00 odpálil tupý nosní revolver Pietta 1860 a náhodně zasáhl mladého chlapce do ramene na Hillside Events.

The New York Post uvedl, že pistole vystřelila slepý náboj s černým prachem v pouzdře, které bylo slepeno dohromady, řekl úředník šerifa.

Před výstřelem, který upoutal pozornost, byli hosté rozptýleni po místě v Dentonu v Nebrasce, protože svatba začala pozdě poté, co někdo zapomněl snubní prsteny, vysvětlil Houchin.

„Když se rozhodl natáhnout kladívko tohoto revolveru, sklouzlo a jeho vnuka střelilo do levého ramene, což způsobilo zranění,“ řekl Houchin a později dodal: „Věříme, že lepidlo poranilo dítě.“