Papouškovy hlasové dovednosti vedou k potěšujícímu setkání s majitelem ve Francii

Představte si scénář, ve kterém se zvířeti v zájmovém chovu podaří zachránit samo sebe tím, že odhalí svou identitu orgánům činným v trestním řízení vyslovením svého vlastního jména. Zní to překvapivě, ale stalo se to nedávno a tato zpráva koluje na internetu.

Západoafrický papoušek šedý, ukradený ve Francii před třemi lety, se díky pozoruhodnému obratu událostí znovu setkal se svým majitelem. Minulý týden se prodejce pokusil prodat papouška poblíž starého přístavu v Marseille. Je však důležité poznamenat, že tento druh je chráněn zákonem, takže jeho prodej je nezákonný, jak uvádí The Times of London.

Podle zpravodajského portálu, když policie zkoumala ptáka, který neměl žádný identifikační kroužek, řekl: „Jako, Jako, Jako…“. Toto jméno je ve Francii pro papoušky tradiční, jako Polly v angličtině, ale jeden z důstojníků si vzpomněl, že jeho kolega v roce 2020 ztratil svou africkou šeď s tímto jménem. Všem na stanici řekl, že zvíře uvede své jméno, pokud se najde. 

Majitel se s mazlíčkem shledal po noci v charitativním útulku pro zvířata, kde byla potvrzena jeho identita, uvedl list La Provence. „Pták vykřikl své jméno, jakmile uviděl svého majitele,“ řekl.

Papoušek šedý, známý svými konverzačními schopnostmi a společenskou povahou, je vysoce cenným ptačím druhem s přibližnou hodnotou ₹ 2 lakh. Tato významná hodnota z něj bohužel udělala hlavní cíl krádeží a nezákonného prodeje.